قیمت خدمات خم کاری ورق فلزات

قیمت خدمات خم کاری ورق فلزات

شرکت فرا لیزر دارای تجربه چند ساله در زمینه برش و خم کاری فلزات آماده برای ارائه خدمت است. در قسمت پائین می توانید نمونه کارهای برش لیزر و خم کاری را مشاهده کنید و سپس در قسمت بعدی قیمت خم کاری فلزات به همراه جدول آن نیز آورده شده است.

خم کاری فلزات چیست

یکی از پرکاربرد ترین کارها در صنایع خم کردن فلزات است؛خم کردن فلزات است. با اینکه واژه بسیار ساده‌ای است و برخی اوقات خم کردن فلزات با دست امکان پذیر است؛ اما در صنعت کاری بسیار حرفه ای و اساسی است.

زیرا باکس هایی که در صنعت استفاده می شوند همگی ورق های ضخیم و طویل و سنگین هستند. در صنعت ضخامت فلز؛ جنس فلز؛ مقدار کربن استفاده شده در فلزات؛ مقدار زاویه ای که خم مربوطه باید انجام شود و موارد بسیار دیگری در یک خم کاری ساده فلز بایستی در نظر گرفته شود.

اگر ورق فلزی دارای مقدار کربن بیش از یک و دو دهم ۱.۲ درصد باشد سادگی خم نمی شوند و قابلیت خم شدن آنها بسیار کاهش پیدا می‌کند.

برای خم کردن فلزاتی که کربن دارند باید ابتدا آنها را گرم کرد تمام ورق های غیر آهنی را به صورت ساده و با همان روش سرد می توان خم کرد. اما ورق های مانند روی و آلومینیوم به دلیل کربنی که در آنها استفاده شده است حتما باید قبل از همکاری گرم شود 

یک نکته مهم در مورد خم کاری

 زمانی که فلز خم می شود در ناحیه ای که خم کاری صورت گرفته است شاید ضخامت ورق مربوط به دلیل کششی که ایجاد می شود کم شود.

بسیاری از افرادی که برای همکاری مراجعه می کنند نیاز دارند که تمام ورق مورد استفاده شده در تمام  قسمت های ورق دارای ضخامت یکسان می باشد باید این نکته را بدانند که در هنگام خم شدن ورق احتمال این وجود دارد که به دلیل کشش ضخامت تغییر میکند پس در هنگام سفارش پروژه نکته مهم را مد نظر داشته باشید.

دستگاه های خم کاری ورق

یکی از دستگاه‌های بسیار عالی در خمکاری ورق دستگاه سی ان سی است؛ این دستگاه دارای سه محور اصلی برای خمکاری فلزات هستند برعکس دستگاه های قبلی که دارای دو محور بر این کار بودند.

ساختار دستگاه های سی ان سی خم کاری بسیار ساختار پیچیده‌ای است تا جایی که آنها می توانند هر ورق فلزی با هر دمایی؛ هر ضخامتی؛ هر جنسی و هر زاویه ای که میخواهند را خم بکنند.

این دستگاه ها حتی می‌توانند ورقهای فلزی با ضخامت کمتر از چند میلیمتر را خم کرده و در پروسه دیگر می‌توانند ورق های ضخیم فلزی با قطر ده ها برابر آنها را هم نیز خم کنند.

همیشه در خم کاری کج و معوج شدن؛ برش خوردن؛ چین چین شدن و خیلی از اشکالات دیگر به وفور اتفاق می‌افتد. خمکاری cnc با توجه به دقتی که در محل خم کاری دارند خطاهای نصب و مونتاژ قطعات را به شدت کاهش می دهند.

کسانی با دستگاه های خم کاری ورق سی ان سی کار می کنند می دانند که مشکل برگشت فلز را به راحتی دستگاه سی ان سی مرتفع می‌کند و نصب این ورق ها رو جای خود در صنعت سهولت انجام می شود. 

در جدول زیر می توانید مشاهده کنیم که چه نوع ورق فلزی از چه ضخامتی تا چه ضخامتی می تواند از طریق دستگاه سی ان سی برش داده شود

عملیات خمکاری سی ان سی می‌تواند روی ورق های فلزی با ابعاد و اندازه های مختلف انجام می‌شود به طوری که ضخامت ورق می تواند از چند میلی متر تا چندین سانتیمتر در ابعادی بیش از ۶ متر را نیز خم کاری کنند.

خم کاری که دارای دقت بسیار بالایی و حداقل مشکلات در خم کاری باشد سی ان سی شما می توانید به دستگاه برنامه‌ای بدهید که در چه قسمتی از فلز چه قطری با چه زاویه ای به چه سمتی ایجاد شود و حتی در قسمت بعدی فلز خمی بر عکس با همان زاویه بدهد. 

دستگاه خم کن دستی

این دستگاه برای کارهای خم گوشه دار و آنهایی که دارای انحنای محدودی هستند استفاده می شود. این دستگاه ها محدودیت های بسیاری دارند و برای کارهای بسیار ساده استفاده میشود.

این دستگاه دارای یک پایه بسیار محکم و فک زیرین است که روی این پایه قرار گرفته‌اند وی به کمک مکانیزم پیچ و مهره به این بدنه متصل شده که قابل حرکت است. 

فک بالایی روی فک زیرین ثابت است به دلیل اینکه با پیچ و مهره در یک وضعیت ثابت می شود؛ اما فک دیگری به نام تک خم کننده وجود دارد که حول محوری به صورت شعاعی قابل حرکت است.

در بیان ساده و بین فک پایینی و فک بالایی ثابت می شود اما فک خم کننده ورق مربوطه را نیز خم می‌کند.

فک خم کننده دارای وزنی است که برای خنثی کردن این وزن معمولا در انتها فک محوری را آویزان می کنند که باعث تعادل آن شود.

اما از اونجایی که این دستگاه ها همزمان دارند با فلزات بسیاری کار میکند و خوردگی فراوانی خواهند داشت طراحان این دستگاه ها آنها را با تیغه هایی از جنس فولاد آبدیده کرده اند.

در دستگاه های خم دستی زمان بسیاری صرف خم کاری می‌شود ولی از آنجایی که از نوع اولیه آن بوده است کاربردهای مشخص خود را دارد در جدول پایین می توانید نوع ورق ها ضخامت آنها که در آنها استفاده شده است را مشاهده کنید.

پس از اینکه محدودیت های ماشین های خم کن دستی صنعت را محدود کرده بود تصمیم بر آن شد که ماشین های خم کن برقی به بازار بیاید ماشین های خم کن برقی به نسبت ماشین های خم کن ساده دستی کارایی بسیار زیاد؛ خطای بسیار کم؛ تاثیر بسیار زیاد در صنعت و صد البته باعث پیشروی بسیار زیاد صنعت های الکترونیک؛ هوا فضا؛ خودروسازی؛ موتورسازی؛ کشتی سازی؛ تزیین و دکور و... شده اند. خم کن برقی که سی ان سی یکی از انواع آنها است.

ماشین هایی بسیار با دقت هستند که می‌توانند هر نوع فلز با هر نوع کربن استفاده شده در آنها با طول کمتر از ۶ متر و ضخامت مشخصی از چند میلی متر چند صد میلی متر را خم بکنند.

ماشین های برقی دارای پنج جز اصلی هستند

موتور الکتریکی و جعبه دنده معکوس کننده دور در قسمت پایین سمت راست الکتروموتور نصب شده که فک بالایی دستگاه و متعلقات اون حرکت خودشان را از این موتور الکترونیکی می گیرند.

همین الکترو موتور صفحه گردان و متعلقات آن را نیز خمکاری نیرو می‌دهد اما این وسط الکتروموتور که نیروی خود را به باقی قسمت‌های دستگاه می دهد برای تبدیل و انتقال نیرو تجهیزات نیاز دارد. 

این تجهیزات تبدیل نیرو و انتقالش به قسمت‌های متحرک ماشین امکان‌پذیر می‌کند و معمولاً تو پایه‌های دستگاه است که این قسمت جداسازی می‌شود.

روی دستگاه خمکاری برقی یا دستگاههای سی ان سی جعبه فرمان قرار دارد که کلید های خاموش و روشن موتور و کلید فرمان توقف دقیق تیغه ها روی آن قرار دارد دستگاه های پرس خم مکانیکی و دستگاه پرس کن هیدرولیکی از جمله دستگاههایی هستند که برای خم کردن ورق های فلزی مورد استفاده قرار می گیرند

خدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزاتخدمات خم کاری فلزات و قیمت خم کاری فلزات

دیدگاه‌ها

اشکان محبی
سلام آیا این دستگاه های خود شماست؟ و آیا قیمت هاتون مقطوع است؟
عباسی
من خم روی ورق بیشتر از این می خوام چه جوری باید این کار رو انجام بدم؟ چه جوری این کار رو برام انجام میدین؟

افزودن دیدگاه جدید